מן התקשורת

המשטרה טענה בכתב האישום כי הנאשם נהג בשכרות, אבל לא הציגה לבית המשפט תעודה שמוכיחה כי מכשיר הינשוף עבר כיול ביום הבדיקה. התוצאה: הנאשם זוכה

בדיקת ינשוף

בדיקת ינשוף (צילום ארכיון להמחשה – המצולמים אינם קשורים לכתבה)

בשעת ערב מוקדמת ב-15 באוגוסט 2014 נהג א’ ברכב הסובארו שלו ממערב לצומת “קיט ושייט” באזור גן שמואל. שוטרים שהיו בפעילות שגרתית עצרו אותו לבדיקה, אחד מהם הריח ריח קל של אלכוהול מפיו של הנהג. לשאלת השוטר האם שתה לפני שנהג, הצעיר השיב כי כמה שעות לפני כן שתה שני בקבוקים קטנים של בירה בבילוי בחוף הים.

בבדיקת ינשוף שנערכה לנהג נמצא כי ריכוז האלכוהול בליטר אחד של אוויר נשוף הינו 305 מק”ג, גבוה מהמותר על פי חוק. בשל כך, נגד הנהג הוגש לבית משפט השלום בחדרה כתב אישום שייחס לו נהיגה בשכרות.

כבר בדיון ההקראה בפני השופט משה גינות, הנאשם כפר בכל המיוחס לו. באמצעות סנגורו, עו”ד אברהם ג’אן, הוא כפר בלוחות הזמנים שהוצגו על ידי המשטרה, בתקינות מכשיר הינשוף, בכיול התקופתי והיומי של המכשיר, ואפילו בסמכותם של השוטר אשר הפעיל את המכשיר ואיש המעבדה אשר בדק את תוצאות הבדיקה.

עו"ד אברהם ג'אן

עו”ד אברהם ג’אן

עו"ד משה גינות

עו”ד משה גינות

 

 

 

 

 

 

התביעה מצידה הגישה לבית המשפט את כל הראיות שהיו ברשותה, למעט ראיה אחת –”תעודת בלון”, המתייחסת לביצוע הכיול היומי של מכשיר הינשוף ואשר בה נעשה שימוש במעבדה המשטרתית.

השופט גינות ציין בהכרעת הדין, כי מאחר שהסנגור כפר בתקינות מכשיר הינשוף ובפרט בכיולו, על המשטרה להוכיח את תקינותו של המכשיר, בין היתר באמצעות הגשת אותה “תעודת בלון” אשר שימשה את המפעיל לביצוע בדיקת אימות הכיול היומי. “בהיעדר ראיה לכיול המכשיר, נותר ספק אם פלט הבדיקה משקף נכונה את ריכוז האלכוהול בגופו של הנאשם. משכך, בהיעדר תעודת הבלון – יש לזכותו מחמת הספק”.

נכתב על ידי ג’קי כהן ב 27 אוגוסט 2017 15:41.
מקור

[חזרה לכל מן התקשורת...]