פסקי דין

3 חודשי פסילה לרוכב קטנוע שנהג בהשפעת קנאביס

בחיפוש במושב הקטנוע נתפסה סיגריית קנאביס, מה שהוביל לבדיקת שתן וגילוי שרידי סם. טענות לחיפוש לא חוקי וכשלים ראייתיים הובילו להסדר טיעון

א’ נתפס על ידי שוטרים נוהג עם הקטנוע שלו על המדרכה במרכז תל אביב. שוטרים שהיו במקום עצרו אותו והחלו לתחקר אותו. תוך כדי שיחה התעורר אצל השוטרים החשד לפיו א’ נוהג בהשפעת סמים. בחיפוש בתוך מושב הקטנוע הם מצאו סיגריית קנאביס. מאחר שחשדו שלוחית הזיהוי של הקטנוע מזויפת, הם גם עצרו את הנאשם, שנלקח אזוק לחקירה באזהרה. כתוצאה מהתקרית הוגש נגדו כתב אישום שייחס לו נהיגה בשכרות וזיוף סימני רישוי.

סנגורו של הנאשם, עו”ד אברהם ג’אן, מצא בתיק כשלים ראייתיים וטען כי החיפוש שנערך בקטנוע היה לא חוקי, מאחר והתבצע ללא חשד סביר. כמו כן הוא טען כי בדיקת שתן שנערכה לנאשם, ושבה נמצאו שרידי קנאביס, בוצעה רק בגלל הסיגריה שנתפסה במושב, ולכן גם תוצאותיה אינן חוקיות. בנוסף טען הסנגור כי דוח הפעולה של השוטר אינו תואם לסרטון שצולם במצלמת גוף של השוטר.

בשל הקשיים הראייתיים הצדדים הגיעו להסדר טיעון. במסגרת ההסדר תוקן כתב האישום כך שלנהג יוחסו אך ורק נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים. סוכם כי התביעה תעתור לעונש של שישה חודשי פסילה בפועל, בניכוי 30 ימי פסילה מנהלית, בעוד שההגנה תבקש שלושה חודשי פסילה בלבד בניכוי הפסילה מנהלית.

בדיון הטיעונים לעונש הדגיש עו”ד ג’אן את קיומם של כשלים בשרשרת הראיות, והוסיף כי מרשו זקוק לרישיון לצורך עבודתו בניקיון יחד עם אביו. כמו כן ציין עו”ד ג’אן את חרטתו של הנאשם. השופט אלעד שור הדגיש שמדובר בנאשם שנוהג משנת 2012 ולחובתו 11 הרשעות קודמות. השופט הוסיף כי מדובר בהסדר סביר, קיבל את עמדת ההגנה והחליט לפסול את רישיונו של הנאשם לשלושה חודשים בלבד, בניכוי הפסילה המנהלית. מלבד זאת הוא קנס את הנאשם ב- 1,200 שקל.

נכתב על ידי דרור אמסטר ב 23/12/2019 13:33
למקור

[חזרה לכל פסקי דין...]