עורך דין תעבורה אברהם ג'אן
עורך דין תעבורה אברהם ג'אן
תוכן עניינים

עורך דין תאונות דרכים

הועמדת לדין בעקבות תאונת דרכים? עורך דין תאונות דרכים אברהם ג'אן לצידך

הואשמת בגרימת תאונת דרכים בה נפגע/נחבל אדם? אל תישאר לבד במערכה המשפטית!

עורך דין תאונות דרכים אברהם ג'אן שירת כשוטר במשטרת ישראל ואף התמחה במדור התביעות של המשטרה במחוז תל אביב. עורך דין תעבורה ג'אן מומחה בדיני תעבורה, מתמחה בייצוג נהגים שהואשמו בעבירות תעבורה ובכלל זה בתאונות דרכים.

חשוב שתדע! מה עושים במקרה של תאונת דרכים

 • התהליך. ההליך בעקבות תאונת דרכים מתחיל בחקירה משטרתית. המשטרה מקבלת דיווח על תאונת דרכים בה נפגע אדם וחוקרת כל מקרה לגופו. עדויות של המעורבים בתאונה ושל עדי ראייה שנכחו במקום, חומר רפואי שנאסף לגבי הנפגעים באירוע, מהווים יחד חומר חקירה
 • הסמכות המקצועית להמלצה להעמדה לדין. בוחן תנועה מטעם המשטרה אחראי על בחינת הזירה והוא הסמכות המקצועית להמלצה בעניין העמדה לדין והגשת כתב אישום
 • המלצה שאינה מחייבת. המלצתו של בוחן המשטרה אינה מחייבת והסמכות המקצועית הבלעדית על ההחלטה בעניין הגשת כתב אישום או גניזת התיק, נתונה לתביעה המשטרתית אשר מקבלת לידיה את חומר החקירה. בסופו של דבר התביעה מחליטה אם יש מקום להגיש כתבי אישום נגד מי מהמעורבים ובאילו סעיפי אישום.
 • ההבדל בין סמכות הפרקליטות לסמכות המשטרה. קיימים שני גופים אשר אחראים על הגשת כתבי אישום – תביעה משטרתית ופרקליטות. בתאונות קטלניות עם הרוגים ההחלטה וניהול התיק הינם בסמכות הפרקליטות, שאר המקרים הינם בסמכות יחידת התביעות של המשטרה.

קיבלת זימון לדיון בבית המשפט לתעבורה בעקבות תאונה? מה עושים עכשיו?

פנה לעורך דין תאונות דרכים שמתמחה בתחום דיני התעבורה מייד לאחר מעורבותך באירוע תאונת דרכים. מומלץ להיוועץ עם עו"ד תאונת דרכים בטרם מסירת גרסה במשטרה.

חלופות להתמודדות עם התיק

 • ביטול כתב האישום. ישנם לא מעט מקרים שבהם עורכי דין העוסקים בתחום התעבורה יכולים לגלות פגמים בחומר החקירה או בכתב האישום – באופן שפגישה עם נציגי התביעה יכולה לשכנע אותם לחזור בהם מכתב האישום, היינו להביא לביטול כתב האישום לחלוטין!
 • הסדר עם התביעה. אופציה נוספת העומדת במקרה של מעורבות בתאונת דרכים היא להגיע להסדר עם התביעה על מנת להפחית בעונשו של הנהג ו/או להמיר את סעיפי האישום בעבירות קלות יותר.
 • הגעה להבנות. כחלק מהליך העבודה השגרתי אותו מקיים עורך דין תאונות דרכים, בעידודו של בית המשפט, נפגש עורך הדין עם התובעים המשטרתיים במטרה להגיע להבנות לעניין התיק בו הם דנים. לעיתים קרובות התביעה עשויה להסכים על הפחתת העונש הצפוי, ואף מעונש פסילת המינימום הקבועה בחוק, במטרה להגיע להסדר טיעון ולהביא לסיום ההליך המשפטי באופן יעיל.
 • מאבק משפטי לזיכוי. אופציה שלישית של דרך ההגנה היא להיאבק לזיכוי הנהג. לאחר בחינת חומר החקירה בשילוב עם סיפור התרחשות התאונה מאת הנהג, ניתן יהיה לקבוע בטווח של סבירות גבוהה את "עוצמת הראיות" והאם "שווה" להילחם על זיכוי. במידה ועולה מחומר הראיות כי הנהג זכאי וכי עליו להילחם להוציא את הצדק לאור ולהוכיח את חפותו בבית המשפט, הנהג יכפור באשמה ובית המשפט יקבע מועד מאוחר יותר לדיון הוכחות, זאת כמובן בסיוע של עורך דין תאונות דרכים מנוסה. דיון ההוכחות משלב את עדי התביעה ועדי ההגנה ובסיום ההליך המשפטי יכריע בית המשפט לתעבורה האם הנהג אשם או זכאי.

 העונש הצפוי לנאשם שהורשע באחריות לאירוע תאונת דרכים

 • גם עונשי מאסר. הענישה המקובלת לנהג שהורשע יכולה להגיע אף לעונשי מאסר בפועל בתיקים קטלניים ופסילת רישיון למס' שנים
 • תלוי בנסיבות. ככלל, בית המשפט בוחן את חומרת הפגיעה בגוף של המעורבים בתאונה, את מידת רשלנות של הנהג שהורשע, עברו התעבורתי הקודם, וותק בנהיגה, נסיבות אישיות וכד'.
 • קנס ופסילה. ישנם מקרים קשים בהם הנהג המורשע יאלץ להיפרד מרישיון הנהיגה למשך חודשים ארוכים, בצירוף קנס ופסילה על תנאי
 • המקרים הקלים. בתאונות שאינם מן החמורות התיק יכול להסתיים ללא פסילת רישיון – הכל בהתאם לנסיבות התאונה ושאר שיקולים משפטיים ונסיבות אישיות שעומדות בפני בית המשפט לתעבורה.

פסקי דין תאונות דרכים – מתוך הצלחות המשרד

עונש פסילה בלבד לנהג בזמן בפסילה שגרם לתאונת דרכים עם 90 הרשעות קודמות

פסילה קצרה מהמינימום הקבוע בחוק בתיק תאונת דרכים – חבלה של ממש

קנס כספי ופסילה על תנאי בלבד – לנהג שהואשם בפגיעה בהולך רגל במעבר חצייה

360 ש"ח קנס בלבד לנהגת שהורשעה במעורבות בתאונת דרכים – ללא פסילה בפועל.

עונש ללא פסילה לנהגת חדשה שגרמה לתאונת דרכים

צור קשר מיידי עם עורך דין תאונות דרכים אברהם ג'אן

הערה: כל האמור לעיל, אינו בגדר ייעוץ משפטי.

צרו איתי קשר
יש לכם שאלה?
avi@ja-law.co.il
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
03-6911334
כתובת
אליעזר קפלן 17, תל אביב יפו

רוצים לשמור על הרישיון?

לקבלת ייעוץ ללא תשלום,

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם