פסקי דין

30 יום פסילה לנהגת שהואשמה בנהיגה תחת השפעת סמים – קוקאין

בדיקת שתן בעייתית והסדר טיעון עם רוכבת קטנוע שעשתה תאונה. הבדיקה איתרה שרידי קוקאין וקנאביס, אבל קשיים ראייתיים ונסיבות אישיות הובילו להסדר שבמסגרתו הנאשמת תוכל להמשיך לרכב על הקטנוע שלה

י”א, צעירה מתל אביב, רכבה על הקטנוע שלה ב-17 בספטמבר 2018 ברחוב אילת בעיר, בנתיב תחבורה ציבורית. כאשר הגיעה לרחוב אברבנל היא היתה מעורבת בתאונת דרכים. שוטרים שהגיעו למקום ועיכבו את הרוכבת לקחו ממנה בדיקת שתן, בה לטענת המשטרה נמצאו שרידי סם, אך לא היה ברור האם מדובר בקנאביס או קוקאין.

נגד הצעירה הוגש כתב אישום שבו יוחסה לה נהיגה בהשפעת קנאביס. בנוסף נטען כי רישיון האופנוע שלה פקע ולכן היא הואשמה גם בנהיגה ללא רישיון רכב ופוליסת ביטוח בתוקף. סנגורה של הנאשמת, עו”ד אברהם ג’אן, איתר בתיק כשלים ראייתיים רבים, שהובילו להסדר טיעון במסגרתו הוגש נגדה כתב אישום מתוקן שייחס לה נהיגה בחוסר שליטה. אחד הכשלים המרכזיים היה תוצאת דגימת השתן, ממנה לא היה ברור האם הנאשמת צרכה קוקאין או קנאביס. הסנגור ציין בהקשר זה כי לנאשמת רישיון לשימוש בקנאביס, ויתכן שמכאן נבע הבלבול בתוצאות הבדיקה. כמו כן טען, כי בצומת שבה התרחשה התאונה לא הוצב תמרור “תן זכות קדימה”.

בדיון שנערך בבית המשפט לתעבורה בתל אביב הודתה התובעת כי “קיימים כשלים ראייתיים משמעותיים, לפיהם תוקן כתב האישום… לנאשמת רישיון להחזקת קנביס רפואי, יש בעיות בשרשרת השתן, יש מחלוקת לגבי האירוע. אחרי האירוע היא הועברה לטיפול רפואי. הנאשמת נוהגת משנת 2006 ואין לחובתה הרשעות קודמות. כמו כן ההסדר נובע מנסיבות אישיות של הנאשמת, המחזיקה בתעודת נכות ועוד, אשר אין המקום כאן לפרטם”.

עו”ד ג’אן השיב בדיון: “אני מודה לחברתי על עמדתה ההגונה, אכן מדובר בתיק עם כשלים משמעותיים, לנאשמת נסיבות אישיות משמעותיות הוצגו לתביעה, אנו מבקשים לכבד את ההסדר”.

השופט אריה זרזבסקי אימץ את ההסדר והטיל על הנאשמת 30 ימי פסילה בפועל, שנוכו מ-30 ימי הפסילה המנהלית שכבר ריצתה. לכך הוסיף פסילה על תנאי ו-1,500 שקל קנס.

נכתב על ידי דרור אמסטר ב 21/01/2020 13:58

למקור

[חזרה לכל פסקי דין...]