מן התקשורת

30 ימי פסילה לנכה שהואשם בנהיגה בשכרות

ליקויים ברישום בדיקת הנשיפה ומצבו הרפואי של הנאשם הובילו לשינוי סעיף האישום מנהיגה בשכרות לנהיגה במצב השולל שליטה ברכב

שופטת בית המשפט לתעבורה בתל אביב, ציפורה משה, כיבדה הסדר טיעון והטילה 30 ימי פסילה בלבד על נהג שנתפס נוהג בשכרות בפעם השנייה.

תחילת הסיפור לפנות בוקר ה-20 ביולי 2018, ברחוב דרך השבעה בחולון. שוטר עצר לבדיקה את הרכב בו נהג ק’, נכה קטוע רגל וחולה סכרת. מפיו של ק’ נדף ריח אלכוהול, אך בשל מצבו לא נערכה לו בדיקת מאפיינים – כגון הליכה בקו ישר באופן רציף – אלא רק בדיקת נשיפה. אז התברר כי בדמו הרבה יותר אלכוהול מהמותר לפי חוק.

כתב האישום המקורי ייחס לק’ – בעל 11 הרשעות תעבורה קודמות – נהיגה בשכרות, אולם בדיון שהתקיים לאחרונה הוצג לשופטת משה הסדר טיעון בין הצדדים, שבמסגרתו כתב האישום תוקן משמעותית וק’ הואשם בנהיגה במצב השולל שליטה ברכב. הסנגור, עו”ד אברהם ג’אן, הסביר בבית המשפט כי ההסדר נבע מכשלים ראייתיים: בין היתר, הסתבר כי על פלט בדיקת הינשוף שנערכה לק’ נרשם מספר תעודת זהות של אדם אחר.

במסגרת הטיעונים לעונש, הנאשם עצמו התנצל על מעשיו, והשופטת משה התחשבה. היא הטילה עליו כאמור חודש פסילה, וגם פסילה על תנאי וקנס של 500 שקל. מלבד זאת, השופטת חייבה את ק’ לחתום על התחייבות של 6,000 שקל לא לחזור על מעשיו.

נכתב על ידי אמיר זוהר ב 23/06/2019 08:50
למקור

[חזרה לכל מן התקשורת...]