מן התקשורת

89 ימי פסילה בניכוי 30 ימי פסילה מנהלית לנהגת שהואשמה בעבירה של נהיגה בשכרות

קשיים ראייתיים וכשלים בבדיקת שתן שנערכו לנאשמת בנהיגה לשכרות אילצו את התביעה לחתום על הסדר טיעון מקל.

בית המשפט לתעבורה בירושלים אימץ הסדר טיעון ואחרי שהרשיע נהגת בת 30 בנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול, הוא הטיל עליה 89 ימי פסילה (בניכוי 30 ימי פסילה המנהלית) וקנס של 1,000 שקל.

הנהגת הואשמה בתחילה בעבירה חמורה יותר – נהיגה בשכרות. לפי כתב האישום, ב-13 בנובמבר היא נהגה ברכב המאזדה שלה בשדרות הדקל בבית שמש, שם הבחינו בה שוטרים, עצרו אותה לבדיקה וביקשו ממנה לבצע בדיקת שתן עקב החשד שהיא נוהגת בהשפעת סמים.

הבדיקה העלתה כי בדמה של הנהגת שרידי קנאביס, ולכן כתב האישום שהוגש נגד הנהגת ייחס לה נהיגה בשכרות (קנאביס) – עונש שהמינימום בגינו עומד על שנתיים פסילה. בדרך כלל, אדם שנאשם בנהיגה בשכרות צריך לעבור מחדש את מבחני התאוריה.

תחילה, הנאשמת כפרה במיוחס לה. לאחר מכן איתר סנגורה, עו”ד אברהם ג’אן, מספר מחדלי חקירה וקשיים ראייתיים בתיק, בעיקר בכל הקשור לבדיקת השתן שנערכה לנאשמת. את הכשלים והקשיים הראה עו”ד ג’אן לתביעה, שנאלצה לחתום על הסדר טיעון. במסגרת ההסדר, הנאשמת חזרה בה מכפירתה והודתה בנהיגה תחת השפעת סם ומשקאות משכרים – עבירה שעונש המינימום בגינה עומד על שלושה חודשים.

הנאשמת, גרושה ואשם לשלושה, טענה בבית המשפט כי אינה מקבלת מזונות מבעלה לשעבר, מאחר שהוא בעצמו עבר תאונה. היא הוסיפה כי היא נתמכת על ידי המוסד לביטוח לאומי ואינה עובדת מאחר שעליה לאסוף את ילדיה מהגן בכל יום בשעה אחת בצהריים. לכן ביקשה מבית המשפט לפסוק לחובתה קנס נמוך.

השופט נאיל מהנא שאימץ את ההסדר הוסיף לעונש הפסילה והקנס גם פסילה על תנאי של שלושה חודשים למשך שלוש שנים.

נכתב על ידי דרור אמסטרב 03/06/2019 11:38
למקור

[חזרה לכל מן התקשורת...]